Firma Profili

Kalıpsan ’a hoş geldiniz…

KALIPSAN KALIP PLASTİK ve AMBALAJ SANAYİ, Otomotiv ve Beyaz Eşya sektörlerine yönelik Plastik ve Kauçuk enjeksiyon kalıplarının tasarım ve üretimini gerçekleştiren donanımlı bir kuruluştur. Kavramsal tasarımdan üretime kalite anlayışıyla her safhada kapsamlı bir şekilde hizmet verebilmektedir.

Biz Kimiz?

1996 yılında genel mühendislik parçalarının enjeksiyon kalıp üretimi amacıyla kurulan KALIPSAN kısa bir süre içerisinde sahip olduğu dinamizm ile büyük mesafeler kat ederek bugün bulunduğu noktaya gelme başarısını göstermiştir. Vizyonu doğrultusunda kuruluşunun ardından kalıp üretimine paralel olarak plastik üretim bölümünü de hizmete sunmuştur. Böylece müşterilerine hem kalıp üretimi hem de plastik parçaların üretimi konusunda geniş bir yelpazede hizmet verebilmiştir.

Her geçen gün hedeflerini yükselten ve kendini yenileyen KALIPSAN 1999 yılı itibariyle otomotiv sektörünün önde gelen plastik üreticileriyle işbirliği içerisinde başladığı projelerde kendisine düşen zor görevleri başarıyla tamamlayarak tecrübesini ve güvenilirliğini kanıtlamıştır.

مصنع بلاستيك Kalipsan للاستثمار الخارجي
منشأة بالعراق منذ عام 2014 للانتاج والتسويق
الماركة التجارية A – Design

Kalıpsan Plastik olarak 2014 yılı itibariyle IRAK ta yatırımını tamamlamış olduğumuz fabrikamız A-Design ticari markası ile plastik ürün üretim ve satış işlemlerine başlamıştır.

Bu doğrultuda müşterilerinden aldığı güven ve girişimci yapısıyla 2001 yılında kauçuk kalıplarının da üretimine başlayarak otomotiv sektöründe yeni bir hizmeti daha müşterilerine sunmuştur.

Dünden bugüne KALIPSAN bu hizmetlerini kusursuz bir şekilde müşterilerine sunmaktadır ve her geçen gün bir yenisini daha müşterilerine sağlayabilmek için özverili bir şekilde çalışmaktadır.

Sizin İçin Neler Yapıyoruz?

KALIPSAN ‘da tasarım ve üretim konusunda kapsamlı bir CAD/CAM/CAE çözümü sunulmaktadır. Analiz ve tasarımdan başlayarak üretimin bitimine kadar her safhada operasyonlar bilgisayar kontrollü yapılmaktadır. Yapılan model ve/veya kalıp analizleri (kalıplanabilirlik, ters açı, dolum, soğuma, görsel kalite, süreç vb.) sonucunda proje üretim için kusursuz hale getirilerek olası muhtemel hataların önüne geçilir.

Üretim-Zaman planlaması yapılarak tüm operasyonlar için süreç öngörüsünde bulunulur ve eş zamanlı olarak planlar güncellenilir. Haftalık veya isteğe bağlı olarak planlar müşterilerimize otomatik olarak gönderilir. Bu sayede her noktada projenizden haberdar olarak, kolaylıkla süreçleri takip edebilirsiniz.